Мусала Софт, 4 Октомври 2011
Награда на Президента на България за приложни ИТ проекти получи Хараламби Хараламбиев от Мусала Софт
Персонални ИТ постижения

В церемония на престижната награда  „Джон Атанасов” 2011г. в Гербовата зала на Президентството, Георги Първанов връчи грамота на Хараламби Хараламбиев, ръководител на проекти в Мусала Софт. Получената награда е за приложни разработки в областта на информационното общество и компютърните технологии в България.

Хараламби Хараламбиев е носител на различни национални и международни отличия в областта на информатиката и компютърните науки. Той е служител в Мусала Софт - водеща българска компания за софтуерни услуги. В конкурса „Джон Атанасов” Хараламби впечатлява журито с реализирани значими технически постижения в областта на компютърните и информационни технологии и най-вече за приложни приноси от социална значимост.

„За голяма част от обществото информационните технологии са мистерия на новото време и носталгия по миналото. За мен те са безкрайна платформа от креативни идеи, които улесняват настоящето и развиват с полезни функционалности бъдещето. Това е смисълът на проектите, по които работим в Мусала.” – сподели след церемонията по награждаването Хараламби Хараламбиев.

Хараламби Хараламбиев е завършил е ФМИ към СУ специалност „Информатика” и в момента специализира магистратура в специалност „Дискретни и алгебрични структури”. Той е сред най-талантливите, способни и инициативни служители в Мусала Софт. Започва като стажант в компанията през 2005 година, но бързо се доказва като млад специалист с изключителен потенциал. През годините заема все по-ключови роли в широк набор от комерсиални и научно-приложни проекти за национални и международни клиенти – Мобилтел, HP, Swisscom и др.

През последните години Хараламбиев оглави оперативната работа на Центъра за Приложни Изследвания и Разработки (ЦПИР) на Мусала Софт. Партньори в проектите на ЦПИР са водещите български академични институции в областта на ИТ – Софийски Университет, Технически Университет, БАН както и чуждестранни учени. ЦПИР прилага получените научни резултати в комерсиалните проекти и на Мусала Софт, като дава силен тласък за развитието на компанията и е част от позиционирането й като фирма, предлагаща услуги с висока добавена стойност.